Dziś jest: piątek, 23-03-2018, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Do końca roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

Ogłoszenia dyrektora

eszkoła logowanie

PCK logo.png

Blog Anioły ze szkoły

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 71
W tym miesiącu: 14227
Wszystkich odwiedzin: 404826
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Anioły ze szkoły

122.jpeg

 

Dokumentacja projektu:

PDFINFORMACJA TOZRP O PROJEKCIE.pdf  

więcej na stronie: http://www.aniolyzeszkoly.pl

PDFREGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA.pdf
PDFDZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA.pdf
PDFLista członków szkolnego koła TOZRP 2016-2017.pdf
PDFKsiążki przyrodnicze.pdf

anioły.png

NAJNOWSZE ZADANIE DLA WOLONTARIUSZY

Zadania dla Aniołów ze szkoły oraz wszystkich pragnących pomagać zwierzętom:
1.    Dokarmiamy ptaki gdy nastanie mróz i spadnie śnieg.

 

anioły akcja grudzień plakat.jpeg

 

 

luty 2018 r.

ZBIÓRKA SUCHEGO CHLEBA DLA KONI ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!!!!

Anioły ze szkoły, w dniach 1,2 i 5 lutego przeprowadziły zbiórkę suchego chleba dla koni, który trafi do gospodarstwa pani Ani Slemp, w którym mieści się schronisko dla bezdomnych psów, fundacji Mali Bracia. Z satysfakcją informujemy , iż zebraliśmy ponad 67 kilogramów chleba. Osoby, które najaktywniej włączyły się w akcję, wiosną wezmą udział w wycieczce do schroniska, gdzie pójdziemy na spacer z psami, będziemy jeździli konno i pobawimy się przy ognisku z kiełbaskami. 

chlebek.jpeg

Anioły.png

 23 listopada - WYJŚCIE DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH PSÓW I KOTÓW

 NA OTOKU w Dobrzeniu Wielkim 

 1. 8.45 – spotkanie uczestników wycieczki.
 2. Omówienie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach,
 3. Omówienie celu wycieczki (przekazanie darów ),
 4. Omówienie zasad zachowania się wobec zwierząt w domu tymczasowym,
 5. 10.00 – przejście przez śluzę,
 6. 10.15 – spotkanie z opiekunami zwierząt prowadzącymi schronisko,
 7. 11.15 –  ruszenie w drogę powrotną,
 8. 12.00 – przybicie do szkoły,
 9. Udział w dalszych zajęciach zgodnie z planem zajęć lekcyjnych.

 

 • W dniu 23 listopada, Anioły ze szkoły udały się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych psów i kotów na Otoku w Dobrzeniu Małym. Tam nastąpiło przekazanie darów, które dzieci zbierały w październiku podczas akcji PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. To już drugi raz, kiedy uczniowie naszej szkoły pomogli podopiecznym fundacji Mali Bracia. Dzieci poznały bliżej naszego "adopciaka" Pirata oraz Rambo.
 •  

   

        Autor: mgr Katarzyna Kuszewicz 

anioły.png

listopad 2017 r.

W dniu 23 listopada wolontariusze szkolnego koła  ANIOŁY ZE SZKOŁY , udadzą się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych psów i kotów na Otoku w Dobrzeniu Wielkim.  Celem głównym wycieczki będzie przekazanie darów, które dzieci zbierały w miesiącu październiku w ramach akcji PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Dzieci poznają również naszego „adopciaka” Pirata i inne psy do adopcji.

 

październik 2017 r.

Anioły ze szkoły zakończyły akcję zbierania darów dla bezdomnych psów i kotów, które przebywają w schronisku na Otoku w Dobrzeniu Wielkim. Jak obliczyły wolontariuszki z klasy VIb zebraliśmy ponad 74 kilogramy suchej karmy dla psów i 6 kilogramów dla kotów. Karmy mokrej w puszkach zebraliśmy ponad 45 kilogramów dla psów  i prawie 9 kilogramów dla kotów. Ponadto zebraliśmy , 3 obroże,  2 smycze, 6 koców i jedno legowisko i jedne szelki dla psa.  Zebraliśmy również 6 kilogramów makaronu, 6 kilogramów ryżu oraz prawie kilogram kaszy. Wszystkim darczyńcom, którzy okazali serce i wspomogli schronisko - bardzo dziękujemy.

W tym miesiącu dary te zostaną przekazane opiekunom zwierząt na Otoku oraz rodzinie adopcyjnej naszego kota Farta.

WP_20171109_002.jpeg WP_20171109_004.jpeg   WP_20171109_005.jpeg

 

 

 

Anioły ze szkoły dokonały również wpłaty na konto fundacji Mali Bracia, na poczet wirtualnie zaadoptowanego psa Pirata.

 

 

Nasz uratowany we wrześniu kotek Fart znalazł nowy , kochający dom. Mieszka w Brynicy i ma się znakomicie. Rośnie i przybiera na wadze. Jest śmieszny i pocieszny. Pomimo usuniętej kości w nodze, jest sprawny i bardzo radosny. Przed nim jeszcze zabieg kastracji.

IMG-20171110-WA0001.jpeg IMG-20171111-WA0003.jpeg IMG-20171111-WA0006.jpeg

 

 

 

 

wrzesień 2017 r.

Informacja o  wynikach poszukiwania właściciela  i dalszym  losie kotka,

którym zaopiekowali się uczniowie naszej szkoły

IMG_6073.jpeg

 

14 września,  bardzo przejęci uczniowie,  przynieśli do  opiekunów szkolnego koła „Anioły ze Szkoły” młodego kotka. Poinformowali, że kotek kuleje i ma chyba  złamaną tylną łapkę.  Mieli rację. Wyraźnie było widać, że nóżka jest złamana a kot bardzo cierpi.

Od razu więc zadzwoniliśmy do pana Czesława Sankowskiego z Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska  Urzędu Gminy z informacją o kocie i prośbą o szybką interwencję.  Pół godziny później mieliśmy odpowiedź, że kot do czasu znalezienia właściciela może być  leczony w przychodni weterynaryjnej VetOptimum w Popielowie  na koszt gminy.  Była też prośba, aby spróbować ustalić  kto jest właścicielem nieszczęsnego koteczka.

Kotka  zawieźliśmy, a lekarz weterynarii po jego ogiędzinach stwierdził,  że trzeba zrobić prześwietlenie i najpewniej bez operacji się nie obejdzie.  Prześwietlenie i operacja mogą być zrobiona najwcześniej w poniedziałek i do tego czasu ktoś musi się kotkiem zaopiekować i  przywieść go w poniedziałek  z powrotem do lecznicy.

Kotkiem zaopiekowała się jedna z nauczycielek naszej szkoły, a w poniedziałek zawiozła go do lecznicy na operację. W międzyczasie do szkoły zgłosiła się osoba podająca się za właściciela zwierzęcia. Została przez nas poinformowana o losie zwierzęcia I jego leczeniu. Przekazaliśmy  też informację panu  Sankowskiemu  z UG o odnalezieniu właściciela kota.

Myśleliśmy, że w tym momencie nasza rola w ratowaniu zwierzecia się skończyła. Niestety nie mieliśmy racji. Po kilku dniach z ciekawości zadzwoniliśmy do lecznicy, aby dowiedzieć się jak przebiegła operacja I jak czuje się kot.  Dowiedzieliśmy się, że właściciel zwierzęcia nie chciał zgodzić się na operację  I pokrycia związanych z nią kosztów. Skazywał więc swoje zwierzę na kalectwo I długotrwałe cierpienie, a może I na śmierć.

I tu wielkie słowa uznania dla lekarzy z lecznicy weterynaryjnej VetOptimum z Popielowa. Po rozmowie z właścicielem kota, który nie chciał  go dalej leczyć, przekonali go do zrzeczenia się praw do zwierzęcia.  Operację przeprowadzili dzieląc koszty z Fundacją z Brzegu.

Kaleki kotek  mógł podzielić los tysięcy innych zwierząt, które latami czekaja w schronisku na swój dom. Na szczęście spotkał na swojej drodze ludzi, którzy nie pozostali bezduszni na jego los. Ludzi, którzy go wyleczyli I ludzi, którzy znaleźli  mu dom.

Anioły ze Szkoły z radością informują, że kotek ma obecnie na imię FART ( naprawdę miał wielkiego farta w życiu ), ma swój dom, czuje się dobrze po operacji I codziennie dostarcza swym nowym opiekunom wiele radości.